“Cumhuriyet ve Atatürk Şehri İzmir” Fotoğraf Projesi

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak amacıyla özel bir fotoğraf projesi başlattı. Proje kapsamında, dernek üyeleri tarafından çekilen 100 fotoğraf, Cumhuriyet ve Atatürk izlerini yansıtan unsurları sergilemek için bir araya getirilecek. Yönetim Kurulu tarafından planlanan ve Mehmet YASA’nın koordinatörlüğünde yürütülen “CUMHURİYET ve ATATÜRK ŞEHRİ İZMİR” adlı fotoğraf projesi, Cumhuriyet ve kurucularına bir saygı ifadesi olarak gerçekleştirilecek olan sergiyle sonuçlandırılacak.

Projenin amaçlarından biri, Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir’deki Cumhuriyet ve Atatürk temalarının vurgulanması ve bu önemli dönemin ölümsüzleştirilmesidir. Projeye katılım ve ayrıntılı bilgi almak isteyenler için Mehmet YASA tarafından dernek seminer salonunda yüz yüze bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantı, 30 Mayıs 2023 Salı akşamı saat 18.30’da gerçekleştirilmiştir.

Sergiye son katılım tarihi 22 Eylül 2023 Cuma, saat 23:00’dir. Seçici kurul toplantısı ise 26 Eylül 2023 Salı günü yapılacaktır. Seçici kurul üyeleri arasında İFOD Onur Üyesi Yusuf TUVİ, İFOD Üyeleri Tayfun KOCAMAN ve Cumhuriyet Afife ALPASLAN, İFOD YK Başkanı Seda ŞENGÖK ve İFOD Üyesi Mehmet YASA yer alacaktır. Sergi koordinatörleri ise Mehmet YASA ve Seda ŞENGÖK olarak belirlenmiştir. Sergi açılışı ise 26 Ekim 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecektir. Serginin yeri ve saati daha sonra duyurulacaktır.

İzmir’in Cumhuriyet ve Atatürk değerlerini vurgulayarak, bu önemli dönemi sanat yoluyla yansıtmayı hedefleyen bu özel sergi, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında bu özel projeye verilecek destek önem taşımaktadır ve dernek, değerli üyelerinin katılımını beklemektedir.

BENZER İÇERİKLER

SOSYAL MEDYA

7,990BeğenenlerBeğen
5,418TakipçilerTakip Et
87TakipçilerTakip Et
864AboneAbone Ol

BİZE ULAŞIN

İZMİR FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ

Adres: Talatpaşa Bulvarı No:75 Kat:3 D:9 Sema Apt. Alsancak-İZMİR

Tel:     0 (232) 464 32 12

Eposta: [email protected]

Derneğimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11.00 18.30 saatleri arasında açıktır.

GÜNCEL SEMİNER VE ATÖLYELER