EĞİTMENLER

TAYFUN KOCAMAN

Eğitmen

Tayfun Kocaman 1954 tarihinde İzmirde doğdu.İlk,Orta,Lise’yi Karşıyaka’da okudu.Daha sonra Ege Üniversitesi İktisat fakültesinden mezun oldu.Ticaretle hayatını kazanan Tayfun Kocaman 1986 yılında İFOD kurucuları arasında yer aldı.2005 yılından itibaren kuruluşunda emek verdiği TFSF yönetiminde 14 yıl çeşitli kademelerinde görev aldı.13 yıl çeşitli ilçe belediyelerinde fotograf eğitmenliği yaptı.Amatör olarak fotograf çalışmalarını 52 yıldır sürdüren Tayfun Kocaman ufak bir Fotograf atölyesi kurarak yaşamındaki en önemli unsurlardan biri olan fotografta proje üretmeye ve uygulamaya başladı.Evli ve bir oğlu vardır.

SERAY AK

Eğitmen

1992 yılında İzmir’de doğan Seray AK, 17 yaşında İFOD’ da temel eğitim alarak fotoğraf yolculuğuna başladı, o dönemde en genç üye ünvanını alarak yoluna devam eden AK, birçok sergi ve sunumda fotoğraflarıyla yer aldı ve ulusal-uluslararası yarışmalarda başarılı sonuçlar elde etti. Fotoğraf yolculuğunun yanısıra, küçük yaştan beri lisanslı oynadığı basketbolu bıraktıktan sonra spor alanında kendini geliştirmek istedi ve Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği lisans programından mezun oldu, devamında Spor Psikolojisi alanında yüksek lisans programını bitirerek uzmanlığını aldı.Halen Spor Psikolojisi doktora programında akademisyenlik yolunda öğrenimini devam ettirmektedir. Aynı zamanda zihinsel performans antrenörü olarak sporcularla çalışmalarına devam ederken, Türkiye Basketbol Federasyonu’nda da C Klasman basketbol hakemi olarak görev almaktadır. Öğrenmek ve öğretmek için kendini geliştirme çabaları içinde olan AK, Anadolu üniversitesi ön lisans Fotoğraf bölümü ile Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü de eğitim bilgileri arasına eklemiştir. Birçok alandan aldığı tecrübeler ile farklı kurum ve kuruluşta genç ve yetişkin bireylere fotoğraf eğitmenliğini devam ettirmektedir. İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

HÜSEYİN ŞALIŞ

Eğitmen

1972 Yılında Siirt’te doğmuştur. 1996 yılında Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılından beri fotoğraf çekmektedir. 2017 yılında Anadolu üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun olmuştur. Manzara Fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaşmıştır. 2008 yılından beri Millî Eğitim Bakanlığı Projelerinde Bilgisayar ve Teknoloji Kullanımı Eğitmeni olarak görev yapmaktadır.Ayrıca Halk Eğitim Müdürlüğünde, Fotoğrafçılık ve Photoshop eğitimlerinde de görev almıştır. İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği’nde Yönetim Kurulu üyesidir.