7th International Photography Contest

“Protecting the Environment and Natural Habitat; The Earth is Our Home”

Increasing world population and the switch from rural to urban life brings irreversible changes to our environment. Megacities created by concretion and global natural disasters caused by climate change shrinks the already-damaged natural habitats in the world.

Thus, Rotary International recently announced its 7th area of focus to be “ Supporting the environment and natural habitats” and supports projects that contribute to making our world a better place.

As Göztepe Rotary Club and IFOD we want to point out the ever increasing environmental issues, people who live in unplanned habitats bereft of nature with our 7th international photography contest. We are looking for photos that create ecological awareness and support ecological living, aiming to recreate the long-lost balance caused by wrong urban policies and inspire an environmentally friendly lifestyle.

With the motto ”The Earth is Our Home”, we invite all professional and amateur photographers who are willing to contribute to our efforts in raising awareness to join our contest.

Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma;  Dünya Bizim Evimiz.

Gittikçe artan Dünya nüfusu ve kırsal yaşamdan kentsel yaşama geçiş, yaşadığımız çevrede geri dönülmesi güç değişimlere sebep olmaktadır. Her geçen gün betonlaşma ile devleşen şehirler doğal yaşam alanlarını yok etmekte, küresel anlamda yaşanılan iklim değişikliği kaynaklı doğal afetler, gittikçe daralan el değmemiş yaşam alanlarını daha da küçültmektedir.

Uluslararası Rotary birliği 2020 yılında 7.öncelikli konuyu “Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma” olarak belirlemiş ve dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek için yapılması gereken projeleri destek kapsamına almıştır.

Göztepe Rotary Kulübü ve IFOD olarak biz de bu yıl 7. sini düzenlediğimiz uluslararası fotoğraf yarışması ile, her geçen gün artan çevre sorunları, plansız yaşam alanları ile doğaldan uzaklaşan toplumda, ekolojik yaşam bilincini oluşturmak ve doğa ile uyumlu yaşamı ifade edecek, sistemde yanlış uygulamalar sonucu kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden kurmak için, insana ve çevreye dost yaşamı özendirecek fotoğraf  karelerini arıyoruz.

 “Dünya Bizim Evimiz” mottosu ile, Çevre ve Doğal Yaşamı koruma konusunda farkındalık yaratma çabamıza katkıda bulunacak, tüm amatör, profesyonel fotoğraf severleri yarışmamıza katılmaya, dünyanın ve insanlığın sorunu olan bu konuya dikkat çekme gayretimize destek olmaya davet ediyoruz.

 

BENZER İÇERİKLER

SOSYAL MEDYA

7,990BeğenenlerBeğen
5,418TakipçilerTakip Et
87TakipçilerTakip Et
864AboneAbone Ol

BİZE ULAŞIN

İZMİR FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ

Adres: Talatpaşa Bulvarı No:75 Kat:3 D:9 Sema Apt. Alsancak-İZMİR

Tel:     0 (232) 464 32 12

Eposta: [email protected]

Derneğimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11.00 18.30 saatleri arasında açıktır.

GÜNCEL SEMİNER VE ATÖLYELER