4th International Photography Contest

“Global Warming; The Forgotten Future”

Uncontaminated water, air and soil are the basic needs of all beings to pursue their lives. Studies conducted so far have demonstrated that we will have to face the outcomes of the increasing global warming and pollution in the future.

Global warming, caused by the increasing amount and volume of the greenhouse gasses due to industrial, agricultural and energy-related productions shows us it’s face through climate change, drought, desertification, imbalances in rainfall, glacier melting, rises in sea levels , floods, storms, increase in flood damages, tornados and many other meteorological events. These symptoms have been increasing its’ affect in human lives.

This makes individual effort and precautions taken by institutions very important. İzmir Göztepe Rotary Club Association and IFOD, will point a finger to the negative effects of global warming by immortalizing almost forgotten wonders of the worlds and will emphasize the necessity of protecting the world for these wonders not to remain solely in memories with the 4th international photography competition. We invite all amateur and professional photograph enthusiasts to help us point out this very important problem of all humankind.

Küresel Isınma; Unutulan Gelecek”

Canlıların yaşamını devam ettirebilmeleri için gerekli en temel ihtiyaçlar; temiz su, temiz hava ve temiz topraktır. Yapılan bilimsel çalışmalar, bugün gerçekleşen küresel ısınma ve çevre kirliliğine bağlı olarak artan olumsuzlukların gelecekte; unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz geçmişimiz olarak karşımıza çıkacağını göstermektedir.

İnsani, endüstriyel, tarımsal ve enerji tüketimi gibi faaliyetlerinin sonucu olarak, atmosferdeki miktarı ve yoğunluğu artan sera gazlarının neden olduğu küresel ısınma; iklim değişikliği, kuraklık, çölleşme, tundraların erimesi yağışlardaki dengesizlik ve sapmalar, buzulların erimesi denizlerin su düzeyinde yükselme ve su baskınları, tayfun, fırtına, sel hasarlarının artması, hortum vb meteorolojik olaylarda artışlar gibi belirtilerle kendini gösterir. Bu belirtilerin insan yaşamı üzerine etkileri giderek artmaktadır.

Bu etkilerin azaltılabilmesi için yine insanlar ve kurumlar tarafından alınabilecek önlemler çok önemli hale gelmektedir. İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği ve İFOD, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri uluslararası fotoğraf yarışması ile, küresel ısınma ve onun getirdiği olumsuz etkilere dikkat çekerek, dünyanın unutulmaya aday güzelliklerini ölümsüzleştirecek, gelecekte, sadece anılarda kalmaması için dünyamızı korumamız gerektiği gerçeğini vurgulayacak, farkındalık yaratma çabamıza katkıda bulunacak, tüm amatör, profesyonel fotoğraf severleri yarışmamıza katılmaya, dünyanın ve insanlığın sorunu olan bu konuya dikkat çekme gayretimize destek olmaya davet etti.

 

BENZER İÇERİKLER

SOSYAL MEDYA

7,990BeğenenlerBeğen
5,418TakipçilerTakip Et
88TakipçilerTakip Et
864AboneAbone Ol

BİZE ULAŞIN

İZMİR FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ

Adres: Talatpaşa Bulvarı No:75 Kat:3 D:9 Sema Apt. Alsancak-İZMİR

Tel:     0 (232) 464 32 12

Eposta: [email protected]

Derneğimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11.00 18.30 saatleri arasında açıktır.

GÜNCEL SEMİNER VE ATÖLYELER