Seda Şengök (Başkan)

Seda Şengök (Başkan)

1977  yılında İzmir’de doğmuştur. İlk orta ve lise öğrenimini aynı şehirde tamamlamıştır. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 21 yıldır Dış Ticaret alanında çalışmaktadır. Uluslararası bir şirketin Türkiye temsilcisidir ve aynı şirkette İhracat Müdürü olarak görev yapmaktadır.

2002 yılında Obje Sanat Merkezinden özel ders alarak başladığı resim çalışmalarına Ressam Mihriban Yurtman Şerefoğlu ile birliktedevam etmektedir.Çeşitli kişisel resim sergileri yanında karma resim ve fotoğraf sergi deneyimleri olmuş; proje deneyimlerini okul kitapları için yaptığı resim çalışmaları ile farklı bir boyuta taşımıştır. 2008 yılında İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneğinden aldığı eğitimler ile fotoğraf konusundaki deneyimini arttırarak; hem resim hem de fotoğrafın yaşamında kapladığı büyük yerin çalışmalarında izlenmesini sağlamıştır.

2010 yılında İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği üyesi olduktan sonra 2011 yılında İFOD Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Yazmanlık ve ardından Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.2019 Yılı Ocak ayından itibaren İFOD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. TFSF Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’ndaYönetim Kurulu Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir..

2011 ve 2013 yıllarında İFOD ve DEU GSF Fotoğraf Bölümü işbirliğiyle düzenlenen “Uluslararası İzmir Fotoğraf Günleri”nin organizasyon Komitesinde Komite Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

İFOD Işıkla Boyama, Yaratıcı Fotoğraf, Hava Fotoğrafçılığı ve Soyut Fotoğraf atölyelerinde çalışmıştır. Yerli ve yabancı birçok fotoğraf sanatçısından eğitim almıştır. Ulusal ve Uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yapmıştır. Çalışmalarını kurgu fotoğrafı, soyut fotoğraf, yaratıcı fotoğraf ve ışıkla boyama üzerine  sürdürmektedir.