İFOD, 11 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ 2023-2024 SEZON AÇILIŞINI ÇOK ÖZEL BİR ETKİNLİK VE KOKTEYLLE AÇIYOR

İFOD İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği, 2023-2024 Fotoğraf Sezonunu “11 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 19.00’da” her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel bir etkinlikle açacak.
 

Bu özel akşamda, saat 19.00’da Fransız Kültür Merkezi’nin bahçesinde yapılacak açılış kokteylinin ardından, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi ve kıymetli üyemiz Doç. Dr. Sadık Tumay ve DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Murat Kocakaplan‘ın yapay zeka ile üretilmiş çalışmalarından oluşan “Dijital Ekoloji” adlı sanal sergi ve “Hayal Et Gerçekleştir” adlı interaktif bölümle sizlerle birlikte olacağız.

Açılış Programı;

19.00 İFOD 2023-2024 Sezon Açılış Kokteyli (Fransız Kültür Merkezi Bahçesi)

20.00  1. Bölüm “Dijital Ekoloji” Sanal Sergi 

           2. Bölüm “Hayal Et Gerçekleştir” 

           (Fransız Kültür Merkezi Sinema Salonu)

Yeni sezonun derneğimiz için başarılı geçmesini diler, açılışımızda sizleri aramızda görmekten onur duyacağımızı belirtmek isteriz.

Fransız Kültür Merkezi 

Kültür Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No:152 35220 Alsancak İzmir

Etkinlik afişİini ekte bilgilerinize sunarız.

Yapay Zeka ve Fotoğraf

Birinci aşama;
1-“Dijital Ekoloji” Sanal Sergi

Yapay zeka aracılığıyla üretilmiş fotoğraflardan oluşan sergi ve gösterim.
Doç.Dr.Sadık Tumay ve Öğr. Gör. Murat Kocakaplan tarafından hazırlanan sergi alternatif fotoğraf sergi sunumlarındandır.

Etkileşim sayıları yüksektir. Sergide, ülkemizin iklim değişikliği ve çevre sorunları üzerine bir projeksiyon geliştirilmeye çalışılmıştır.
Çalışmada bilimsel girdilerle estetik sonuçlar yaratılmaya çalışılmıştır. İklim ve çevre sorunları globaldir, benzer sonuçlar dünyamızın farklı yerlerinde de görülecektir.
Çalışmanın Amacı: Dünyamızla ilgili yürüttüğümüz ilişkinin sürdürülebilir olmadığının farkındalığını yaratmaktır. Çevre ve İklim konusunda böyle devam edildiği takdirde global yok oluş sürecinin sahnelerinin farklı coğrafi bölgelerden seçilmiş örnekler üzerinden fotoğrafik yaratıcılık olanaklarıyla göstermektir.

İkinci Aşama;
2-“ Hayal et gerçekleştir”
 Yapay Zeka aracılığıyla önceden saptanan belirli sayıda(sayı önemli) katılımcı ile fotoğraf yapıp katılımcıya hediye etmektir.
Çalışmanın Amacı: Üyelere ve katılımcılara yeni nesil yapay zeka ile fotoğraf yapma ve fotoğrafik ifade olanağı geliştirebilmeyi göstermek amaçlanmıştır.

BENZER İÇERİKLER

SOSYAL MEDYA

7,990BeğenenlerBeğen
5,418TakipçilerTakip Et
88TakipçilerTakip Et
864AboneAbone Ol

BİZE ULAŞIN

İZMİR FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ

Adres: Talatpaşa Bulvarı No:75 Kat:3 D:9 Sema Apt. Alsancak-İZMİR

Tel:     0 (232) 464 32 12

Eposta: [email protected]

Derneğimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11.00 18.30 saatleri arasında açıktır.

GÜNCEL SEMİNER VE ATÖLYELER