Gölcük-Birgi-Lübbey Köyü Teknik Fotoğraf Gezisi

Değerli Üyelerimiz, Değerli Fotoğrafseverler

İFOD olarak yeni yılın ilk gezisini 22 Ocak tarihinde günübirlik olarak doğa ve tarihi iç içe yaşayacağımız GÖLCÜK – LÜBBEY – BİRGİ hattına düzenliyoruz. Sabah erken saatlerde sisler içinde göl fotoğrafları çekme olasılığının yüksek olduğu mevsimde olduğumuz için ilk durağımız GÖLCÜK olacak. Tabi sis için uykularımızdan birazcık fedakârlık ederek normal gezi başlangıç saatlerinden daha erken yola çıkmamız gerekecek. Arzuladığımız sisin oluşması durumunda kesinlikle uykusuzluğumuza değecek farklı bir dünyada adımlarımızı attığımızı hissedeceğiz. Sisin içinde yeterince kaybolup bol bol gizemli fotoğraf çekerken güneşin ilk ışıklarının toprakla kavuşmasına ve esrarengiz sisin yavaş yavaş göğe yükselerek dağılmaya başladığına şahit olduğumuzu hayal edin. Ve tabi doğanın bu güzelliğini bizimle paylaşması için evrene hep birlikte göndereceğimiz mesajlarla motive olmaya ihtiyacı olabileceğini de unutmayalım .. Gölün sis ile dansı sona erdikten sonra ortaya çıkan harika manzara eşliğinde ise kahvaltımızı yapacağız.

Kahvaltımızın ardından ise BİRGİ’ye doğru yol alacağız. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde de bulunan, tarihi M.Ö. 2000 lere dayanan ve özel bir mimari dokuya sahip olan Birgi’de öğle yemeğimizi yemekle beraber, fotoğraf çekeceğimiz bolca serbest zamanımız olacak. Çakırağa Konağı ve Birgivi Mehmet Efendi Medresesi ise öne çıkan yapılardır.

Birgi sonrasında “Hayalet Köy”, “Cinli Köy”, “Eşkıya Köy” olarak da bilinen tarihi LÜBBEY KÖYÜ’ne hareket edeceğiz. Uzun zamandır yaşanan ağır tersine göç sonrası terkedilmiş bir köye dönüşen Lübbey’in dar sokaklarında yıkılan ya da yıkılmak üzere olup zamana tek başına beyhude direnen evlerinin arasında, gelen fısıltılara kulak kabartarak dolaşacağız. Küçük köy kahvesinde Mehmet Abinin acı kahvesini içip, duvarları farklı resimlerle süslenmiş Minaresiz Cami’yi ziyaret edeceğiz. Lübbey’i terk edilmişliği ve yalnızlığı ile baş başa bırakıp veda ederek, son fotoğraflarımızı çektikten sonra günü taçlandıracağımız güzel bir akşam yemeği yiyeceğiz…

Harika fotoğraflar, güzel anılar ve pekişmiş dostluklarla yorgun ama mutlu bir şekilde İzmir’e dönüşe geçeceğiz. Ve bir başka İFOD gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TALEP TOPLAMA FORMU:

https://forms.gle/gVxr4hnFvQQcbAfe9

Gezi afişimiz ektedir.
Bir başka İFOD gezisinde tekrar bir araya gelmek üzere sevgiyle kalın.

Herhangi bir sorunuz olursa İfod gezi sorumlularımız Seray AK ve Ali IRGAT ile iletişime geçebilirsiniz.

Seray AK
İFOD Yönetim Kurulu Üyesi

BENZER İÇERİKLER

SOSYAL MEDYA

7,990BeğenenlerBeğen
5,418TakipçilerTakip Et
88TakipçilerTakip Et
864AboneAbone Ol

BİZE ULAŞIN

İZMİR FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ

Adres: Talatpaşa Bulvarı No:75 Kat:3 D:9 Sema Apt. Alsancak-İZMİR

Tel:     0 (232) 464 32 12

Eposta: [email protected]

Derneğimiz Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11.00 18.30 saatleri arasında açıktır.

GÜNCEL SEMİNER VE ATÖLYELER