09.09.2019 Pazartesi akşamı ise sergimizde bulunan İFOD & Cupolone üyelerine ait toplam 47 adet fotoğraf TARKEM Tarihi Kemeraltı İnşaat Yat. Tic. A.Ş. ve derneğimiz İFOD’un girişimleriyle gerçekleşen açık arttırma ile fuar ziyaretçilerine ve mezata katılan işadamlarına Ege Orman Vakfı’na bağışlanmak üzere satıldı. Açık arttırmada elde edilen bağış 808 adet fidan karşılığı 8.080,00 TL olarak Tarkem tarafından Ege Orman Vakfı’nın hesabına transfer edildi.

Ayrıca Derneğimiz İFOD’un da orman yangınları için görsel bir farkındalık yaratma amacı ile “YEŞİLE ÇAĞRI” adı altında hazırladığı, fikir ve tasarımı yönetim kurulu üyemiz Berna Kızıltan’a ait olan sergi/enstelasyon çalışması da fuar ziyaretçilerinden oldukça fazla ilgi gördü. 

Temsili boş ağaç maketine, sizlerin gönderdiği doğa fotoğraflarının fidan bağışı yapan kişiler tarafınca asılması şeklinde planlanan interaktif sergiye katılan ziyaretçiler 452 fidan karşılığı 4.520,00 TL bağış yaparak ağacımızın yeşermesini sağladılar. Bağışların 500 fidan olması halinde İzmir yakınında bir hatıra Hatıra Ormanında Koru oluşturma imkanını da değerlendirmek için eksik kalan 48 fidanı yönetim kurulu üyeleri olarak fuar sonrası bağışlarımızla tamamlayıp 500 fidanlık bağışı da sağlamış olduk. 24 Eylül 2019 tarihi itibariyle de Ege Ormanı Vakfına İzmir yakınında bir HATIRA ORMANI’nda “İFOD KORUSU” için başvurduk.

Sevgi ve Saygılarımızla

 İFOD Yönetim Kurulu

error: Fotoğraf ve yazılar izinsiz kopyalanamaz !!